Emocje a pewność siebie
10 lipca 2019
BANALNY ZWIĄZEK zarządzania sobą w czasie a marzeniami
15 sierpnia 2019

CO WPŁYWA NA SKUTECZNOŚĆ TWOJEJ MARKI OSOBISTEJ?

Jeśli czułeś, że czasami brakuje Ci motywacji do działania, nie chce Ci się nic i nie widzisz sensu w tym co robisz? A może po prostu życie straciło sens, koloryt, dreszczyk tego „czegoś?”

A co by się zmieniło, jeśli kładąc się spać nie mógłbyś się doczekać poranka? A co gdyby, trudne sytuacje nie zatrzymywały Cię w miejscu, tylko powodowały lekkie zwolnienia tempa działania?

Czy Twoja Marka Osobista, nie stała by się wtedy silniejsza, bardziej efektywna, inspirująca, porywająca?

Jaki to magiczny czynnik wpływa na Twoją skuteczność?

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale na skuteczność twojej marki osobistej wpływ wiele czynników jednak jeden jest lekceważony, niedoceniany i zapominany. Cóż to za magiczny czynnik? Sprawa jest prostsza niż Ci się wydaje i może nie zaskoczę Cię tym stwierdzeniem ale są to marzenia… tak twoje marzenia a w zasadzie to ich brak.

Ważne żeby odróżniać marzenia od mrzonek i iluzjiMrzonka oparta jest na pewnej nostalgii, za tym co już nigdy nie powróci … dajmy sobie z tym szczerze spokój, nigdy to nie zaprowadzi nas w to miejsc, gdzie chcemy być a wręcz przeciwnie spowoduje, że skręcimy z naszej drogi i często cofniemy się tam, gdzie pozostał ból i nic się z tym już nie zrobi, nie łudźmy się … szkoda czasu. Iluzja to coś, co nam się wydaje, że jest, a więc również ślepa uliczka dla tego co może, a w zasadzie, co pożądane jest, aby się spełniło.

Co zrobić, gdy w naszym życiu nie ma marzeń?

Trzeba zacząć marzyć, wtedy życie nabierze kolorów, przestaje być puste i bez smaku.

Odkryj na nowo dziecko w Sobie, bo dziecki nie mają problemu z marzeniami.

Jak to robią dzieci?

Wyobrażają sobie Siebie w przyszłości i przenoszą się do innej rzeczywistości. Prawda, ze proste… ba nawet banalne. Spróbuj, to łatwe do zrobienia i wyobraź sobie, że nadal skuteczne. Przywołaj w Sobie ten obraz dziecka. Zapamiętaj jak najwięcej szczegółów, obrazy, przedmioty, odgłosy, kolory, zapachy, dźwięk, chłoń tą nową rzeczywistości wszystkimi zmysłami będzie Ci ją lepiej zapamiętać, zakotwiczyć w sobie i wracać wtedy, kiedy tylko będziesz czuć taką potrzebę.

Jest jeszcze jedna technika, którą ja osobiście najczęściej stosuję i jest dla mnie bardzo skuteczna, tak bardzo, że czasami zastanawiam się, co było snem, a co jawią … czasami powoduje to śmieszne sytuacje, ale w życiu przecież chodzi o to, aby uśmiech, śmiech i żarty towarzyszyły nam jak najczęściej.

Zasady dotyczące marzeń

Jest kilka zasad dotyczących marzeń:

  1. Otrząśnij się z mrzonek.
  2. Pozbądź się iluzji.
  3. Nie pozwól innym recenzować Twoich marzeń.
  4. Nie dopuść do sytuacji, aby nie mieć marzeń.
  5. Obudź dziecko w Sobie.
  6. Zacznij śnić – w nocy i na jawie.

Jakie korzyści są w tym, że potrafimy marzyć?

  • Posiadamy naturalny system motywujący nas do działania w chwilach zwątpienia, które zdarzają się wszystkim
  • Kreatywnie podchodzimy do przeszkód
  • Stajemy się inspiracją dla innych
  • Jesteśmy bardziej skuteczni w działaniu, gdyż wiemy nie tylko „dlaczego” coś robimy ale również wiemy „po co to robimy”.

Najprostsze rozwiązania, są zawsze skuteczne. Mam jedną zasadę, która zawsze się sprawdza a brzmi ona „Zanim zrezygnujesz czy osądzisz, sprawdź!”

Powodzenia – Ania