Jak wzmocnić swoją pewność siebie w działaniu !!! Część 1
2 sierpnia 2016
Wszyscy jesteśmy kłamcami ?!
23 listopada 2016

Radość czy smutek towarzyszą Ci podczas powrotu z wakacji?

Zawsze zastanawiałam się nad tym… dlaczego niektórzy się cieszą a inni smucą z powrotów  z wakacji/urlopu/weekendu? Bardzo generalizując odpowiedź na drugą część  pytania, można powiedzieć, iż:

  • dzieci i młodzież – smutek, bo poznali ciekawych nowych przyjaciół i muszą się rozstać, robili rzeczy na które w domu rodzicie nie pozwalają, bo znowu będą musieli wykonywać swoje obowiązki domowe czy iść do szkoły itp.
  • dorośli – żałują, gdyż będą znowu musieli wracać do swojej pracy, wykonywać te nudne obowiązki np. domowe, spotykać tych za którymi nie przepadają, martwić się o różne rzeczy itp.

Dlaczego tak jest? Co jest przyczyną takiego stanu rzeczy?

I najważniejsze … JAK TO ZMIENIĆ? Jest wiele sposobów, jak to zmienić, ale podam Ci tylko 7, które ja uważam za najważniejsze, a Ty możesz sobie dopisać do tych jeszcze swoje… i stosuj je, samo dopisanie czy przeczytanie niczego jeszcze nie zmieni.

  1. OTACZAJ SIĘ ODPOWIEDNIMI LUDŹMI – tzn. takimi: którzy wnoszą coś do Twojego życia; na których Ci zależy; których lubisz, kochasz, szanujesz, podziwiasz i utrzymuj z nimi odpowiednie relacje – wówczas zawsze będziesz mieć tych ludzi wokół siebie, a nowopoznane wartościowe osoby, będą należały już do Twojego kręgu znajomych i nie będziesz się smucił z braku kontaktu z nimi.
  2. DBAJ O RELACJE – relacje z tymi, którzy są dla Ciebie ważni – zawsze wówczas będziesz mieć dobry kontakt z tymi osobami bez względu na to, gdzie jesteś i jak często z nimi przebywasz.
  3. POSIADAJ PASJE – jeśli nie masz pasji, łatwo jest wpaść w tzw. rutyną, która nie motywuje do działania; jeśli nie masz pasji, to nie ma przestrzeni do której tęsknisz a którą jesteś wstanie odwiedzać, wtedy kiedy chcesz a nie tylko na urlopie/wakacjach – jeśli masz pasję, jeśli praca jest twoją pasją, to z chęcią wracasz do „codzienności”.
  4. POSIADAJ MARZENIA – marzenia motywują nas do działania, ułatwiają stawiać cele i wytyczać działania – jeśli masz marzenia, to realizujesz je każdego dnia i to przynosić Ci będzie radość, że stawiasz kroki, które Cię do nich przybliżają see this website.
  5. MIEJ CELE, PLANUJ SWOJE DZIAŁANIA – jeśli nie wiesz, co Cię czeka, budzi się naturalny strach przed nieznanym – posiadanie planów porządkuje działania i pozwala znaleźć czas na częstszy wypoczynek czy możliwość realizowania pasji, nawet każdego dnia.
  6. UTRZYMUJ PORZĄDEK W MIEJSCU, W KTÓRYM DŁUGO PRZEBYWASZ – porządek dosłownie, ale i w przenośni (uporządkowane działania, procedury, cele i wiedza po co to robię) – o wiele przyjemniej wraca się do uporządkowanego miejsca, nawet do niego tęsknimy.
  7. POZNAJ SWOJE DLACZEGO – jeśli nie znasz swojego dlaczego, nie masz motywacji do działania – porozmawiaj ze sobą szczerze, dlaczego robisz to co robisz? Jeśli będziesz je znał, będziesz z radością wracał/a, aby realizować swój powód.

Jeśli te 7 kroków przejdziesz i przepracujesz samodzielnie, powroty z wakacji nie będę Cię smucić, a znajdziesz radość w tym, że wracasz do swojego życia.  Jeśli jesteś rodzicem, obserwuj, jak reaguje Twoje dziecko podczas powrotów z wakacji. Obserwuj, wyciągaj wnioski i idź do przodu.

Jeśli czujesz, że któryś z tych aspektów jest dla Ciebie na ten moment trudny, zapraszam na bezpłatną konsultację.

Pozdrawiam

Ania Nitkiewicz-Jankowska